Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Majkel

Strony: [1] 2 3 4
1
Pectus excavatum / Wyjęcie płyty 29.04 majk
« dnia: Sob, 27 Kwi 2019, 08:37:42 »
Jak już wspominałem w dzienniku majka - wielkimi krokami nadchodzi zabieg wyjęcia płyty metoda Nussa po 3 latach od jej włożenia. Dzień planowanego zabiegu, poniedziałek.  W środę położono mnie na odział, co za tym idzie, czas oczekiwania wyniósł 5 dni . W dzienniku majka, dla ciekawskich wstawiłem rozkład dnia pacjenta na SPSK4 Jaczewskiego 8. Operację tak jak poprzednio przeprowadzi dr. Krzysztof Buczyński, który nadal uważany jest przez pacjentów za najlepszego "speca". Dla utwierdzenia, widziałem już że w tym roku przeprowadza nowoczesne leczenie wkładając tytanowe płyty ( mocowanie na śruby, najczęściej stosowane przy złamaniach żeber ), płytki, które nie sa już wyjmowane , zostają na stałe oraz nie mają negatywnego wpływu na kości, prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

2
Aktualności / Przełom w leczeniu wklęsłych klatek zapowiedź
« dnia: Wto, 24 Lip 2018, 22:34:48 »
Jest to wyłącznie zapowiedź artykułu, zamieszczam smaczek który jest wydaniem tego roku w leczeniu zapadnietych klatek piersiowych

W załączniku fotki projektu

3

Najistotniejsze zalecenia dla osób z Pectus Excavatum (klatka szewska, lejek, wklęsła klatka - jak zwał tak zwał).


Pacjent lekarza rodzinnego powinien otrzymać pewne zalecenia, nawet jeśli nie jest interesantem na zabieg chirurgiczny.

    Pacjentom zaleca się ćwiczenia aerobowe, takie jak pływanie lub jazda na rowerze. Pracownik służby zdrowia nadzorujący osobę z tym schorzeniem powinien ocenić stopień zaawansowania choroby, biorąc pod uwagę także oddziaływanie psychiczne - występujący stopień zaburzenia w jakim pacjent może potrzebować ewentualnej pomocy lub wsparcia psychologicznego.
    W przypadku dzieci i młodzieży zaleca się wywiad rodzinny,  otóż to członkowie odkrywają kluczową rolę w rozpoznaniu,  czy osoba odrzuca patologiczną wadę, czy ją przyjmuje, co wiąże się z tym jak wpływa ona na poprawny rozwój i relacje rówieśnicze.


Chirurg natomiast, w czasie opieki nad chorym musi wziąć pod uwagę szereg istotnych rzeczy skierowanych do pacjenta


Bardzo ważna jest opieka i nadzór pooperacyjny. Co za tym idzie wszczepianie metalowych elementów obniża znacznie sprawność ogólną pacjenta na etapie po-operacyjnym. Implant podatny jest na przemieszczenia, poruszenia, jeśli zatem podtrzymuje mostek, oddziałują na niego ogromne siły, także warto jest zminimalizować wszelkie ryzyka obrażeń, dynamiczne ruchy.

Chirurg musi poinformować pacjenta o potrzebie ograniczenia na dany okres ruchów do niezbędnych czynności.
Ograniczenie aktywności fizycznej może się różnić w zależności indywidualnej pacjenta, który musi zostać poinformowany, że niestosowanie się do zaleceń pooperacyjnych może prowadzić do wyżej wymienionych komplikacji.

Pacjent powinien dodatkowo być poinformowany, iż deformacja może nadal być obecna lub mogą nastąpić jej nawroty - nawet po zabiegu. Ponadto przed zabiegiem należy ostrzec pacjenta o ogólnym ryzyku działania i możliwych działaniach niepożądanych, jak opisano szczegółowo poniżej, ponadto pacjentowi należy przygotować pisemną zgodę na zabieg.
4
Aktualności / Praca naukowa dotycząca nowoczesnej Taulinoplastii
« dnia: Pon, 17 Lip 2017, 16:42:14 »

Międzynarodowa grupa  Annals of Surgery opublikowała pracę naukową na temat badań klinicznych opartych na wynikach dotyczących techniki Taulinoplasti, zawierając jego właściwości i zalety.


Artykuł ma nazwę Taulinoplastia jako innowacyjna technika implantacji w leczeniu klatki piersiowej lejkowatej, a ich autorami są Carlos Bardají, kierownik Kliniki Chirurgii Corporation Health i University Parc de Sabadell Tauli i Lluís Cassou, inżynier i  manager Ventura technologii Medycznych.

Wyniki badania klinicznego, które,  jak je omówiono „, są bardzo obiecujące. Główną zaletą jest, że inwazyjność śródpiersia i jamy opłucnej jest całościowo zminimalizowana w celu zmniejszenia poważnych powikłań jakie dotychczas miały miejsce MIRPE (Małoinwazyjna Naprawa klatka piersiowa lejkowata) oraz ryzyko uszkodzenia ważnych narządów "


„Celem nowej techniki jest oferowanie mniej inwazyjnej opcji leczenia tej choroby, zwłaszcza u pacjentów, którzy boją się długiego okresu rekonwalescencji.


ACS jest to dwumiesięcznik, który ma na celu zapewnienie analizy i przegląd współczesnych problemów w kardiochirurgii. Prestiżowy magazyn ma na celu ułatwienie i zachęcanie do dyskusji, wymiany informacji pomiędzy klinikami chirurgii i lekarzami zainteresowanymi w chirurgicznym leczeniu chorób serca i płuc.


To wydanie skupia się na wrodzonej deformacji,tzw. klatka piersiowa lejkowata, pod opracowaniem prof Hans Pilegaarda. Tematy zawarte są oparte na najbardziej aktualnych terapiach. Artykuły Park Hyung Joo, Frank-Martin Haecker Robert Kelly, Robert Obermeyer Donald Nuss są niepodważalne,  dzięki nim i wielu innych światowej sławy chirurgów.

Link do publikacji: http://www.annalscts.com/article/view/11850/12237

5


Lekarze specjalizujący się w tym leczeniu to Mariano García Yuste i José Maria Matilla ze szpitala klinicznego Valladolid, którzy wdrażają leczenie klatki piersiowej o innowacyjną technikę Taulinoplastię.Z dwóch metod jakie już istnieją - Valladolid potwierdza, Pectus Up jest najefektywniejszym sposobem leczenia Pectus excavatum. W sumie mają już osiem wyspecjalizowanych oddziałów do Taulinoplastii. Valladolid staje się głównym punktem zabiegów chirurgicznych Pectus up w Castilla Leon.
Innowacyjność jest kluczowym czynnikiem

Ventura med.  i pozostałe zespoły medyczne uczestniczące w projekcie PectusUp nadal poszukują innowacyjnych rozwiązań. Konkretnie Valladolid, podczas zabiegów operacyjnych, zespołu chirurgicznego dr Yuste użył nowego implantu  z nowoczesnym systemem mocowania, który oferuje alternatywę do mocowania płyty/blaszki do mostka.

Ten fakt, został potwierdzony przez kierownika wydziału inżynierii Ventura Medical Technologies, Lluís Cassou: „System ten pomaga odejść od starej metody z  płytką i pozwala zwiększyć dzięki temu przyczepność implantu do żeber i mostka.” Dzięki tej inicjatywie technika stała się rewolucją i coraz częściej stosuje się ją wśród pacjentów.


Wyposażenie szpitali Valladolid zostało wzbogacone i nastąpiło otwarcie kolejnych dwóch oddziałów nowej generacji.
Umożliwiają one bezpośredni dostęp do danych pacjenta i możliwość oglądania zabieg w czasie rzeczywistym z obrazem na żywo ingerencji w narządy wewnętrzne.Coraz więcej lekarzy i pacjentów zainteresowanych jest tą innowacyjną techniką Pectus Up, mająca miano mało inwazyjnej i pozwalającej stosunkowo zmniejszyć okres rekonwalescencji.

6
Aktualności / Pacjentów jest coraz więcej, to dopiero początek
« dnia: Pon, 17 Lip 2017, 14:51:38 »Dwóch pacjentów przeniosło się specjalnie do Barcelony (Hiszpania), aby skorygować wadę klatki lejkowatej przy użyciu Taulinoplastii.Operacja miała miejsce w KR Sagrat Hospital (Barcelonie), przeprowadzona została przez dr Daniel García Pariciego, chirurga plastycznego Kliniki Teknon w Barcelonie.

Pacjenci spędzili tylko dwa dni w szpitalu, a w momencie sukcesywnego ukończenia zabiegu dalszy okres rekonwalescencji po-operacyjnej odbyli już w swoich rodzinnych domach.


Pierwsze wrażenia pacjentów, to ogromna radość z efektów jakie niesie nowa technologia Pectusup.


Jest to również pierwszy raz, kiedy to lekarz podróżuje ze swoim pacjentem aby poddać go operacji za pośrednictwem nowoczesnej Taulinoplastii. Lekarz to Dr Fernando Ibáñez Cerrato, chirurg dziecięcy  z Malaga Quirón Grup, która została utworzona w oparciu o nowe sposoby leczenia tej przypadłości.
 W ten sposób dzięki lekarzowi pacjent zawdzięczał możliwość całodobowej obserwacji pooperacyjnej, unikając w ten sposób niepotrzebnych kosztów i ewentualnych problemów.


    Lourdes Camp menedżer Ventura Medical Technologies, podkreśla, że ta metoda „jest minimalnie inwazyjna, pozwala pacjentom wracać do zdrowia bez wszelkich powikłań". Pacjenci coraz częściej przyjeżdżają z innych krajów by poddać się tej metodzie.Taulinoplastia, jako złoty środek dla osób z chorobą zwaną Pectus excavatum w oparciu o technologię Kit Pectus Up, staje się znana już na całym świecie.

7University Hospital Vall d'Hebron w Barcelonie donosi o wykonaniu zabiegu po raz pierwszy w 2017 roku z wykorzystaniem technologii zwanej Taulinoplastią.


Pierwsza operacja Chirurgii metodą Pectus Up Kit wykonana została w University Hospital Vall d'Hebron, czyli ośrodku referencyjnym publicznej służby zdrowia w Katalonii. Przy wsparciu całego zespołu, w tym dr Manuel Lopeza, szefa świadczonej metody Pectus up zabieg został przeprowadzony sukcesywnie.W zabiegu brał również udział Dr Olivier Tiffet, znany specjalista chirurgii klatki piersiowej w University Hospital Saint Etienne z Francji, aktywnie uczestniczący w przeprowadzaniu korekcji klatki piersiowej.  Dr Olivier Tiffet osobiście chwalił technikę jako „uproszczoną i bez komplikacji.”Podczas całego zabiegu monitorowano zachowanie serca poprzez - echokardiogram, który umożliwiał dostarczenie podglądu na żywo, nawet w momencie unoszenia klatki ku górze.


Dr Manuel Lopez podkreślił, że Taulinoplastia została wykonana pomyślnie, jest ona oceniana bardzo pozytywnie, co stanowi ogromny postęp w leczeniu klatki lejkowatej.Ponadto, zabieg tego typu jest pierwszym, który został przeprowadzony w Katalonii. To największy sukces szpitala w Katalonii, stanowiącego jedno z największych państw hiszpańskich. Dzięki zastosowaniu tej techniki, szpital potwierdza skuteczność Taulinoplastki jako innowacyjnego środka w rozwiązywaniu problemów pacjentów.

8


Jest to już drugi zabieg w Klinice Chirurgii Diagonal gdzie leczenie oparto na zastosowaniu nowej technologii w leczeniu dziecka z klatką piersiową lejkowatą.

Dr Emili Canalis wykonał operację techniką Taulinoplastii, czyli mało-inwazyjnej korekcji deformacji ściany klatki piersiowej. Zastosowany zestaw Chirurgii Pectus Up sprawdzono już na sześciu pacjentach w różnych szpitalach położonych w Katalonii. Tym razem innowacyjna technika została przeprowadzona w Klinice Diagonal Barcelona, we współpracy z dr. Hugo Landa, który specjalizuje się w chirurgii klatki piersiowej (torakochirurgii) w Hospital Miguel Servet w Saragossie.


Dr Emili Canalis ARRAYAS jest specjalistą w chirurgii klatki piersiowej, obecnie jako profesor. Jest także ekspertem w korekcji klatki piersiowej lejkowatej, a także i innych deformacjach klatki.


Klinika ta cieszy się wzbogaconą technologią i wyposażeniem w najlepszy sprzęt. Klinika udostępniona została pacjentom cierpiącym na schorzenie klatki piersiowej lejkowatej objętej stosowaniem nowej techniki chirurgicznej pod okiem dr Emili Canalisa, występującego tam jako "speca" w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej tego ośrodka.


Prócz Kliniki Diagonal jest jeszcze dziesięć szpitali pracujących przy użyciu zestawu Pectus up dla leczenia chirurgicznego klatki lejkowatej.Współpraca lekarzy z różnych miast w Hiszpanii

Dr Joaquín Calatayud Gastardi, jako specjalista w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej z ośrodka Zdrowia Publicznego w San Carlos de Hospital w Madrycie jest częścią zespołu medycznego w klinice Międzynarodowego Ruber.

Szpital Kliniczny San Carlos jest odniesieniem do poziomu krajowego i międzynarodowego, który ma ponad 5000 specjalistów, stanowi główny ośrodek referencyjny szkolenia pracowników służby zdrowia głównie ze Szpitala Universidad Complutense z Madrytu.

9


'Taulinoplastię stosuje się już w kilku szpitalach w Katalonii i Hiszpanii, a zarazem mają dołączyć do nich Niemcy - szpital Trias i Pujol Hospital (Can Ruti) w Badalonie", ​​- dodaje w wywiadzie zespół Pectusup z Hiszpanii.

Załoga Dr. Pedro López de Castro, szef Torakochirurgii, a także Ruti i dr. Esther Fernández Araujo, jako zastępca Thoracic Surgery - (lekarz specjalista z tej samej dziedziny), w kwietniu tego roku uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez UAB szpital Parc de Sabadell Tauli, we współpracy z Ventura technology Med.


Dr Lopez de Castro jest specjalistą w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej i chirurgii torakoskopowej a zarazem to członek Hiszpańskiego Towarzystwa Chorób Płuc (Patologii SEPAR) katalońskiego Society of Thoracic Surgery i Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS).

W Niemczech - Trias i Pujol w publicznym centrum Katalonii znajduje się ponad 2500 wyspecjalizowanych ośrodków służby zdrowia zapewniających opiekę dla ok. 1.200.000 mieszkańców. Ponadto instytucja niesie ze sobą wysoki poziom badań naukowych, za pośrednictwem Institut d'Investigació w Ciències.

Wspomniany zakład Chirurgii Klatki Piersiowej, oprócz działalności badawczej w projektach krajowych i międzynarodowych musi jeszcze zdobyć wystarczającą wiedzę związaną z tym zabiegiem.

Ten szpital ma być dodatkiem dla innych istniejących już ośrodków w Hiszpanii i Francji. Nowa metoda Taulinoplastia praktykowana jest już tam zarówno w szpitalach publicznych oraz prywatnych objęta leczeniem schrzenia klatki lejkowatej.


Coraz więcej lekarzy z Hiszpanii i innych krajów pochodzenia europejskiego, takich jak Wielka Brytania i Włochy, a także z Ameryki - takich jak Kostaryka czy Peru, pragnie wykazać swoje zainteresowanie w tworzeniu i wdrażaniu Pectus Up.

10
Aktualności / Pierwsze sukcesy Pectusup leczenia klatki lejkowatej
« dnia: Pon, 17 Lip 2017, 12:01:27 »Dr Andrés de Ugarte Varela operował już czterech pacjentów za pomocą nowej metody Pectus up zwanej Taulinoplastią

W czerwcu 2017 roku, Dr. Andrés Varela przeprowadził cztery zabiegi w szpitalu Puerta de Hierro w Majadahonda (Madryt): dwóch kobiet i mężczyzn - dotkniętych schorzeniem pectus excavatum.


Był to pierwszy raz zastosowania tej innowacyjnej techniki chirurgicznej stosowanej aktualnie w szpitalu w Madrycie. Dr Bernardo Núñez, koordynator zabiegu,  aby móc pełnić tę oto rolę udał się najpierw do szpitala Puerta de Hierro aby wziąc udziału w szkoleniu pod okiem Dr Varela, w taki sam też sposób uczy się reszta załogi specjalistów z torakochirurgii

Po dwóch skutecznie przeprowadzonych zabiegach, dr Varela zaplanował operację dwóch innych pacjentów, którzy ubiegali się o leczenie tą innowacyjną metodą - Pectus Up, wiążącą się z małą inwazyjnością i bólem
Z tych czterech zabiegów, obecnie już sześciu pacjentów zoperowano w tej klinice.

 

Dr Andrés Varela

Dr Varela jest szefem Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji płuc w szpitalu Puerta de Hierro Majadahonda (Madryt) oraz naczelnym Chirurgii Klatki Piersiowej Szpitala Uniwersyteckiego Quirónsalud Madrycie, to jego dziedzina, w której ma już 30 lat doświadczenia zawodowego.
Jest także profesorem Chirurgii Klatki Piersiowej w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Autonomicznego w Madrycie. Jego doświadczenie badawcze pozwoliło na opracowanie głównie dziedzinie transplantacji płuc i onkologicznej chirurgii klatki piersiowej 13 projektów i 6 prac doktorskich.
Jest także członkiem czołowych towarzystw naukowych - specjalności takich jak ISHLT, ESHLT, EST, SEPAR, Neumomadrid .... oraz jest stałym recenzentem tytułów czasopism, takich jak Journal of Cardiovascular.
Ma ponad 200 krajowych i międzynarodowych publikacji naukowych i ponad 230 specjalistycznych komunikacji kongresów, jak  i również pod jego imieniem powstało 27 rozdziałów książek, dokumentów i moderacji ze 127 kongresów i spotkań.


 
Hospital Universitario Puerta de Hierro Majadahonda

Jest on wielce uznawany przez społeczeństwo i środowisko naukowe, wyposażony w sprzęt techniki sieci szpitali publicznych Wspólnoty Madrytu, zawiera centrum nauczania, badań - przeprowadza kolejne szkolenia lekarzy specjalistów, pielęgniarek i techników medycznych. Posiada również bogate doświadczenie badawcze w dziedzinie chirurgii doświadczalnej, biochemii, immunologii i endokrynologii doświadczalnej. Jednym z najważniejszych działań szpitala są przeszczepy narządów i tkanek.

11
Aktualności / 18 doroczne spotkanie Pectus Up
« dnia: Pon, 17 Lip 2017, 11:38:18 »Zespół Ventura Medical Technologies (VMT), który opracował Pectus Up, innowacyjną metodę leczenia schorzeń klatki piersiowej lejkowatej, uczestniczył w 18. dorocznym spotkaniu, które odbyło się w CWIG Florencja (Włochy) w dniu 14 i 16 czerwca.
Byli także uczestnikami głównych międzynarodowych narad ekspertów leczenia deformacji klatki piersiowej za pomocą technik minimalnie inwazyjnych.


Zespół VMT spotkał w tym dniu renomowanych chirurgów klatki piersiowej na całym świecie, którzy wykazali duże zainteresowanie nową techniką i mogli obserwować osobiście nową procedurę chirurgiczną  - tzw. Taulinoplastię oraz proces działania metody Pectus Up.

W operacji chirurgicznej metodą Pectusup jest możliwość monitorowania na żywo poprawę wydajności serca podczas implantacji Pectus (uniesienia klatki ku górze). Prezentacja dr Ana Lain Fernández szczegółowo omawiała ten proces - zatytułowana jako echokardiografia.


Zapowiedziano już kolejne spotkanie jako Międzynarodowe Warsztaty dot. deformacji klatki piersiowej, które odbędą się w tym samym szpitalu Vall d'Hebron Barcelona, ​​w dniach 19 i 20 października 2017 roku, gdzie można będzie na żywo obserwować przeprowadzanie zabiegu wyspecjalizowanej załogi Pectus Up.

12
Aktualności / Pectusup także dla Kolumbii
« dnia: Pon, 17 Lip 2017, 11:20:25 »Pacjenci z Kolumbii cierpiący na Pectus Excavatum otrzymali możliwość leczenia metodą Pectus Up wraz z potrzebnym zestawem Sugery Kit.

Po podjęciu decyzji przez firmę INVIMA (Instituto Nacional de Vigilancia de Medicamentos y Alimentos) urządzenia medyczne i inne technologie trafią już od 21 czerwca 2017 r. do Kolumbii. Ventura Medical Technologies rozpoczyna sprzedaż zestawu Pedicus Up Surgery Kit w Kolumbii., przez co rejestracja produktu odbywać się będzie bezpośrednio w kraju.


Dzięki tej rezolucji firma Ventura Medical Technologies będzie mogła wyeksportować  niezbędny zestaw do zabiegu Pectus Up Surgery Kit do Kolumbii. Ten implant pozakomorowy jest obecnie pionierem w przypadku leczenia schorzeń Pectus Excavatum i będzie oferowany wszystkim osobom mającym styczność z tą przypadłością, dzięki czemu najmniej inwazyjna metoda leczenia będzie w standardzie.

Wraz z implantacją zabiegu chirurgicznego Pectus Up, o nazwie Tauliniplastia, pacjenci odczuwają mniejsze nasilenie bólu niż w przypadku starej metody typu Nuss, a zarazem proces hospitalizacji i rekonwalescencji pacjenta dobiega o wiele szybciej. Metoda cieszy się ogromną skutecznością, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi do większej ingerencji klatki piersiowej, co minimalizuje inwazyjność zabiegu.

Możliwość komercjalizacji metody Pectus Up w Kolumbii powstała dzięki uczestnictwu Ventura Medical Technologies w spotkaniach organizowanych przez ACC1Ó (Catalonia Trade & Investment), której głównym celem było znalezienie lekarzy zainteresowanych nową techologią Taulinoplastia, jak i również Dystrybucją oraz partnerami lokalnymi.


Pectus Up otrzymał dużą akceptację wśród wspólnoty chirurgii pediatrycznej i klatki piersiowej, który bardzo zainteresował się tym nowym produktem.


Firma Ventura Medical będzie dystrybuować produkt przez firmę BIOMEDISYS COLOMBIA SAS - firmę o dużym doświadczeniu w rozwoju urządzeń medycznych, znaną ze swojej innowacyjności w dostarczaniu zaawansowanych technologii biomedycznych, której celem jest zapewnienie grupom specjalistów w Kolumbii innowacyjnych rozwiązań w leczeniu pacjentów.

13


Dr Bernardo Núñez, koordynator chirurgii dziecięcej w szpitalu Parc Taulí w Sabadell (Barcelona), przeprowadza proces szkoleniowy innowacyjnej techniki  chirurgicznej tak zwanej Taulinoplastii dla kilku lekarzy specjalizujących się w deformacjach klatki piersiowej, zainteresowanych nowym sposobem leczenia - Pectus Up Surgery Kit, będącym przełomem w torakochirurgii.

W ubiegłym czerwcu dr. Núñez w Szpitalu Puerta de Hierro w Madrycie, wzią udział w pierwszych dwóch zabiegach z dr Andrésem Varela, szefem serwisu chirurgii klatki piersiowej w tym szpitalu. Po tym procesie sprawdzającym dr Varela przeprowadził już operację na dwóch kolejnych pacjentach metodą Taulinoplastii, zaplanowano już kolejne operacje na najbliższe miesiące.

Tauli jest pierwszym na świecie szpitalem, wykorzystującym metodę Pectus Up Surgery Kit, jest to innowacyjny implant pozakomorotyczny opracowany przez firmę Ventura Medical Technologies w celu wstępnego leczenia 30 pacjentów, których obejmuje schorzenie tj. Pectus Excavatum.


Taulinoplastia opiera się na umieszczeniu implantu w mostku, aby skorygować elementy klatki piersiowej bez potrzeby ingerencji do wnęki klatki piersiowej. Z kolei odmianą tego implantu - jest zwykła płytka (pręt,blaszka) - stosowana już od dawna w celu uniesienia katki piersiowej.

W szpitalu Taulí z dr Núñezem przeprowadzono operację dla trzydziestu chorych, aby skorygować ich klatki piersiowe, po czym już dla dziesięciu z nich usunięto implant jako element finałowego zakończenia leczenia tą innowacyjną metodą.
14
W 2012 Ventura Medical Technologies, a także Corporació Sanitària Parc Taulí w Sabadell z (Barcelony) opracowały nową metodę chirurgiczną o nazwie Taulinoplastia, która oferuje małoinwazyjne rozwiązanie operacyjne korekty schorzenia Pectus excavatum.

Nowa technika chirurgiczna tej przypadłości wykorzystuje system Pectus Up Surgery Kit, stosowanej do ustalania deformacji klatki piersiowej i wykonanej po raz pierwszy w szpitalu pod nazwą Sabadell (Barcelona). Wyniki były bardzo zadowalające już od samego początku, gdzie reszta torakochirurgów nadal stosuje starą nowatorską metodę typu nuss, ravitch...

Taulinoplastia stanowi ważny przełom technologiczny w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej (torakochirurgii) w leczeniu Pectus Excavatum, ponieważ jest to minimalnie inwazyjna metoda, która znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów po-operacyjnych. Prowadzi to do krótszego czasu rekonwalescencji pacjenta i do bardzo satysfakcjonujących wyników.

Pacjenci z Pectus Excavatum, którzy byli leczeni metodą Taulinoplastia, podkreślają względny brak bólu i szybki powrót do naturalnego stopnia jakości życia.


15
Zdjęcia / Australijska modelka z pectus excavatum
« dnia: Sob, 15 Lip 2017, 17:50:44 »
Alex Wallace - na swoich zdjęciach ukazuje swoje schorzenie, typowe pectus excavatum, które w świecie modelingu nie stwarza problemów  ;)fanpage https://www.facebook.com/AlexandraWallace91/

Strony: [1] 2 3 4