Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pectus excavatum / Odp: Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dero dnia Czw, 05 Wrz 2019, 15:37:39 »
Jak możesz weź wrzuć jakieś zdjęcia z przed zabiegu do tego tematu i z zabiegu usunięcia płytki po kilku miesiącach. Chciałebym, wiedzieć czego można sie spodziewać po wyjęciu płytek ktore bede mial za jakieś 2lata mam na mysli efekt końcowy
2
Pectus excavatum / Odp: Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Nie, 25 Sie 2019, 21:35:13 »
Kilka miesięcy po zabiegu, a klatka nadal w doskonałej formie. Za miesiąc zbliża się kontrola w poradni, badanie ma wykazać czy nie postępuje choroba, bądź czy wszelkie powikłania które mogłyby wystąpić nie zagrażają zdrowiu, a nawet życiu. Zabieg wyjęcia płyty to kwestia indywidualna jeśli chodzi o doznania, stopień bólu. W moim przypadku poszło wszystko sprawnie ;D, pomimo iż płyta korygująca klatkę lejkowatą tzw. szewską była bardzo dobrze zespolona, co spowodowało problemy przy próbie wyjęcia. W efekcie tym po zabiegu moje żebra były bardzo wystające/nienaturalne, tak jakby ktoś próbował je wyłamać ? ::) Jakby tego nie nazwać, efekt w pewnym stopniu pozostał do dzisiaj (na szczęscie 70% to była opuchlizna)
3
Pectus excavatum / Odp: Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Śro, 01 Maj 2019, 17:15:42 »
Poniedziałek zabieg , we wtorek już wypis. Wyjęcie płyty nie wymagało drenażu, jedyny ból po operacji to ciągnące szwy (o ile można nazwać to bólem). Za pół roku ostatnia wizyta kontrolna, a na dzień dzisiejszy pozostały tylko opuchlizny w okolicach żeber
4
Pectus excavatum / Odp: Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Pon, 29 Kwi 2019, 13:33:05 »
2 nacięcia, tym razem w innych miejscach  :-\, przy wyjęciu dren, cewnik nie był potrzebny, aktualnie 2 kroplówy i działamy dalej
5
Pectus excavatum / Odp: Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Pon, 29 Kwi 2019, 10:32:26 »
8,15 zabieg jako pierwszy na stół, czas zabiegu 2 godziny, bólu brak, (zdjęcie 2 godz po zabiegu dla zalogowanych )
6
Pectus excavatum / Odp: Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Sob, 27 Kwi 2019, 15:49:56 »
Jak zawsze udostępniam  dokumenty, które otrzymałem przed chwilą od dr. Buczyńskiego, jako formularze świadomej zgody na zabieg oraz przetaczanie krwii  ???) , ze wszystkimi szczegółami. (wyświetlą się wam tylko po zalogowaniu  ;)).
7
Pectus excavatum / Wyjęcie płyty 29.04 majk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Sob, 27 Kwi 2019, 08:37:42 »
Jak już wspominałem w dzienniku majka - wielkimi krokami nadchodzi zabieg wyjęcia płyty metoda Nussa po 3 latach od jej włożenia. Dzień planowanego zabiegu, poniedziałek.  W środę położono mnie na odział, co za tym idzie, czas oczekiwania wyniósł 5 dni . W dzienniku majka, dla ciekawskich wstawiłem rozkład dnia pacjenta na SPSK4 Jaczewskiego 8. Operację tak jak poprzednio przeprowadzi dr. Krzysztof Buczyński, który nadal uważany jest przez pacjentów za najlepszego "speca". Dla utwierdzenia, widziałem już że w tym roku przeprowadza nowoczesne leczenie wkładając tytanowe płyty ( mocowanie na śruby, najczęściej stosowane przy złamaniach żeber ), płytki, które nie sa już wyjmowane , zostają na stałe oraz nie mają negatywnego wpływu na kości, prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
8
Pectus excavatum / Odp: [szewska klatka] Cwiczenia, walka, majkel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Czw, 25 Kwi 2019, 20:38:09 »
Rozkład godzinowy dnia pacjenta wrzucam wam poniżej (widoczny jest tylko po zalogowaniu )
9
Pectus excavatum / Odp: [szewska klatka] Cwiczenia, walka, majkel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Czw, 25 Kwi 2019, 16:47:03 »
Tak wiec, wracając do zabiegu. Wczoraj zostałem przyjęty do SPSK4 (przydzielono mi łóżko z całą papierologią jak 3 lata temu  ::)) . Pomimo to poinformowano mnie o tym, że będzie konieczność przeleżenia kolejnych 5 dni z powodu braku terminu na zabieg. Tak i też drugi dzień oczekuję na reakcje oddziału, jak na razie wykonano mi morfologię, przeprowadzono ankietę przyjęcia i ankietę zdrowia. Z miłych wieści miałem okazje porozmawiać z dr. Buczynskim, który ocenił efekty wprowadzenia płyty na "dobry" i kolejny raz zauważył że coś ten chłop ćwiczy.

Ze złych wieści, w dniu przyjęcia, dopadła mnie gigantyczna opryszczka na ustach, co jest trochę niepolojące ze względu na to, że w tym miejscu będzie przywierała rurka intubacyjna  :-\. Pozostało mieć na umyśle, że zejdą ropniaki wirusowe z dodatkiem maści  i wszystko będzie megaszybko gotowe na zabieg.
10
Pectus excavatum / Odp: [szewska klatka] Cwiczenia, walka, majkel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majkel dnia Nie, 17 Mar 2019, 20:38:30 »
Dobry wieczór,

nieubłaganie nadchodzi czas wyjęcia płytek, w końcu to już 3 lata. Mam gotowe skierowanie, a więc pozostało jedynie umówić termin. Miejmy nadzieje ze wszystko się powiedzie, dodatkowo dołożę starań aby zrelacjonować cały zabieg:)
Strony: [1] 2 3 ... 10