Ankieta

Szczupak

Klatka piersiowa szewska
0 (0%)
0 (0%)
Waga: 79kg
0 (0%)
Wzrost: 191cm
0 (0%)
Plan: ćwiczenia, pompka, orteza
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Szczupak - dziennik  (Przeczytany 26466 razy)

Offline Szczupak

• Administrator
  • Newbie
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Szczupak - dziennik
« Odpowiedź #15 dnia: Nie, 24 Kwi 2016, 23:34:39 »
Jak wszystko będzie w normie to nie bede mial przeciwwskazań do używania pompki. Celem na ten moment jest rozciągniecie klatki i poprawa postawy. Nie mogę się garbić gdyż doktor stwierdził, że uzywanie pompki rozluznia wszystkie więzadła i chrząstki przy mostku. Wiec jak bede sie garbił to to moze sie jeszcze bardziej zapaść. Niestety ale sytuacja wygląda tak, że rozwijanie miesni klatki i leczenie lejkowatowości się wyklucza, tak więc pewnie w perspektywie kilku lat nie bede mogl rozwijac miesni klatki.

Wykonuje zalecone przez doktora cwiczenia, które już kiedyś tu wstawiałem ale moge wrzucić jeszcze raz.

Samopoczucie mam dobre, trochę mnie podbudowuje to, że już coś w tym kierunku robię.

Ogólnie doktor i jego syn byli dość zdziwieni, że orientuje się w temacie, gdyż jak stwierdzili zdecydowana większośc ludzi nie interesuje się sposobbami leczenia i szukają szybkiego rozwiązania. Niektórzy nawet nie zerkają na swoje wyniki tomografu. Stwierdził, że dzięki temu uważa że jestem dobrym kandydatem plus to, że jestem szczupły to też na pewno pomaga.

Ogólnie też bardzo odradzał mi operacje, stwierdził wręcz że ma watpliwosci czy mi pomoże ze względu na to, że to ta bardziej elastyczna część mostka (dolna) jest u mnie zapadnięta, a górna skostniała jest prosta więc nie wie czy pręt by mi to na stałe wyprostował.

Offline Szczupak

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #16 dnia: Pon, 25 Kwi 2016, 11:27:13 »
Wrzucam zdjęcia mojego tomografu. Jak widać serce lekko uciśnięte, indeks hallera około 2,6. Widać również wystające żebra.

Offline Majkel

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: +11/-2
« Odpowiedź #17 dnia: Sob, 21 Maj 2016, 22:39:14 »
szczupak, jak wygladaja te ćwiczenia rozciagajace, co wykonujesz na dzien dzisiejszy?

Offline Szczupak

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #18 dnia: Wto, 24 Maj 2016, 13:10:26 »
Tutaj masz foto: http://prnt.sc/anmznq

Offline Szczupak

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #19 dnia: Wto, 16 Sie 2016, 11:15:30 »
Jutro mija 3 tydzień od kiedy zakupiłem pompkę dr Klobe. Co tydzień zwiększam czas noszenia o 15 minut. Obecnie noszę pompkę 2 razy dziennie po 45 minut. Klatka jest widocznie luźniejsza, gdy wciągne maksymalnie powietrze i napnę mięśnie klatka wypycha się do prawidłowego poziomu. Sama pompka widocznie unosi mostek, aczkolwiek jeszcze daleko do pełnego uniesienia. W tym momencie uważam, że bardzo dobrym ćwiczeniem do wykonywania są rader chest pulle. Ze względu na rozluźnienie klatki wypychają one ją z jeszcze większym efektem.

Doktor zabronił mi wykonywać pompek, lecz jak dostanę ortezę włączę je do zestawu ćwiczeń. Dlaczego? Po 1 na stronie orthopectus widziałem kiedyś zdjęcie chłopca z nałożoną ortezą, który wykonuje pompki, po 2 Bjorn zaleca je robić, po 3 obserwując jak pracuje klatka podczas pompki zauważyłem, że napina się ona i rozszerza - podczas wykonywania jej z nałożona ortezą spowoduje to zwiększenie siły nacisku na żebra co będzie bardzo korzystne.

Offline Majkel

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Sob, 27 Sie 2016, 14:41:29 »
Unosząc mostek przez jaki czas pozostaje on w górze? Jeżeli chodzi o pompkę, to w jakiej cenie jest na dzień dzisiejszy?

Offline Szczupak

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #21 dnia: Pon, 05 Wrz 2016, 16:44:31 »
Cena to powyżej 2000 zł, ja kupiłem używana. Ciężko powiedzieć ile utrzymuje się mostek, bo to płynnie opada. Powiedziałbym, że tak po 30min do 1h utrzymuje się prawie na 100% stopniowo opadajac. Klatka i tak przez kilka godzin wygląda zdecydowanie lepiej niż bez pompkki

Offline Majkel

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Sob, 08 Paź 2016, 13:02:29 »
Jak dasz radę to wstaw jakieś foto przed i po użyciu pompki

Tags: