Autor Wątek: Taulinoplastia - szkolenia lekarzy w oparciu o nową metode, przełom!  (Przeczytany 5427 razy)

Offline Majkel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 320369
  • Reputacja: +11/-2
    • Zobacz profil


Dr Bernardo Núñez, koordynator chirurgii dziecięcej w szpitalu Parc Taulí w Sabadell (Barcelona), przeprowadza proces szkoleniowy innowacyjnej techniki  chirurgicznej tak zwanej Taulinoplastii dla kilku lekarzy specjalizujących się w deformacjach klatki piersiowej, zainteresowanych nowym sposobem leczenia - Pectus Up Surgery Kit, będącym przełomem w torakochirurgii.

W ubiegłym czerwcu dr. Núñez w Szpitalu Puerta de Hierro w Madrycie, wzią udział w pierwszych dwóch zabiegach z dr Andrésem Varela, szefem serwisu chirurgii klatki piersiowej w tym szpitalu. Po tym procesie sprawdzającym dr Varela przeprowadził już operację na dwóch kolejnych pacjentach metodą Taulinoplastii, zaplanowano już kolejne operacje na najbliższe miesiące.

Tauli jest pierwszym na świecie szpitalem, wykorzystującym metodę Pectus Up Surgery Kit, jest to innowacyjny implant pozakomorotyczny opracowany przez firmę Ventura Medical Technologies w celu wstępnego leczenia 30 pacjentów, których obejmuje schorzenie tj. Pectus Excavatum.


Taulinoplastia opiera się na umieszczeniu implantu w mostku, aby skorygować elementy klatki piersiowej bez potrzeby ingerencji do wnęki klatki piersiowej. Z kolei odmianą tego implantu - jest zwykła płytka (pręt,blaszka) - stosowana już od dawna w celu uniesienia katki piersiowej.

W szpitalu Taulí z dr Núñezem przeprowadzono operację dla trzydziestu chorych, aby skorygować ich klatki piersiowe, po czym już dla dziesięciu z nich usunięto implant jako element finałowego zakończenia leczenia tą innowacyjną metodą.« Ostatnia zmiana: Pon, 17 Lip 2017, 12:46:41 wysłana przez pectusup »