Autor Wątek: Metoda PectusUp przeprowadzana po raz pierwszy na dziecku!  (Przeczytany 1244 razy)

Offline Majkel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 320367
  • Reputacja: +11/-2
    • Zobacz profil
Metoda PectusUp przeprowadzana po raz pierwszy na dziecku!
« dnia: Pon, 17 Lip 2017, 13:44:40 »


Jest to już drugi zabieg w Klinice Chirurgii Diagonal gdzie leczenie oparto na zastosowaniu nowej technologii w leczeniu dziecka z klatką piersiową lejkowatą.

Dr Emili Canalis wykonał operację techniką Taulinoplastii, czyli mało-inwazyjnej korekcji deformacji ściany klatki piersiowej. Zastosowany zestaw Chirurgii Pectus Up sprawdzono już na sześciu pacjentach w różnych szpitalach położonych w Katalonii. Tym razem innowacyjna technika została przeprowadzona w Klinice Diagonal Barcelona, we współpracy z dr. Hugo Landa, który specjalizuje się w chirurgii klatki piersiowej (torakochirurgii) w Hospital Miguel Servet w Saragossie.


Dr Emili Canalis ARRAYAS jest specjalistą w chirurgii klatki piersiowej, obecnie jako profesor. Jest także ekspertem w korekcji klatki piersiowej lejkowatej, a także i innych deformacjach klatki.


Klinika ta cieszy się wzbogaconą technologią i wyposażeniem w najlepszy sprzęt. Klinika udostępniona została pacjentom cierpiącym na schorzenie klatki piersiowej lejkowatej objętej stosowaniem nowej techniki chirurgicznej pod okiem dr Emili Canalisa, występującego tam jako "speca" w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej tego ośrodka.


Prócz Kliniki Diagonal jest jeszcze dziesięć szpitali pracujących przy użyciu zestawu Pectus up dla leczenia chirurgicznego klatki lejkowatej.Współpraca lekarzy z różnych miast w Hiszpanii

Dr Joaquín Calatayud Gastardi, jako specjalista w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej z ośrodka Zdrowia Publicznego w San Carlos de Hospital w Madrycie jest częścią zespołu medycznego w klinice Międzynarodowego Ruber.

Szpital Kliniczny San Carlos jest odniesieniem do poziomu krajowego i międzynarodowego, który ma ponad 5000 specjalistów, stanowi główny ośrodek referencyjny szkolenia pracowników służby zdrowia głównie ze Szpitala Universidad Complutense z Madrytu.